Murale

Murale
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

rp_nieruchomosci4.jpgMimo, że w polskich miastach nadal dominuje komunistyczna architektura i wielkie bloki budowane z wielkiej płyty, nie da się ukryć, że nasze miasta stale pięknieją. Projektanci przestrzeni znaleźli nawet znakomity sposób na brzydotę wielkopłytowego budownictwa. Są nim murale, czyli wielkopowierzchniowe malowidła ścienne.
Jednym z najsłynniejszych skupisk murali jest gdańska Zaspa. Blokowisko nie tylko nabrało dzięki malowidłom charakteru, ale też zaczęło przyciągać turystów i wielbicieli sztuki. Sam często wracam na Zaspę w poszukiwaniu dzieł, których jeszcze nie widziałem. Mimo, że wielokrotnie jeździłem rowerem między blokami, wciąż odkrywam nowe obrazy.
W Gdyni natomiast co roku organizowany jest festiwal Street Artu, czyli Traffic Design. Z tej okazji do najmłodszej polskiej metropolii zjeżdżają się artyści z całego świata aby niekonwencjonalnie ozdabiać ściany.
Murale pojawiają się nie tylko w Trójmieście – wrosły w krajobraz wszystkich miast powyżej stu tysięcy mieszkańców, które udało mi się odwiedzić.

——————————
źródło: www.zagrywajmy.pl

Inne nasze ciekawe artykuły tematyczne:

Slowa kluczowe: przesłony wodoszczelne, elwix torba, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, trioxygen 5, Fotoprzekaźnik Sick, balayage fryzjer kraków, Fotoodmładzanie żary, osb stopfire, Fotodepilacja Żary, bcaa katowice sklep, kinesiotaping bielsko biała

About author

Related Articles