Uciekające powietrze

Uciekające powietrze
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

rp_architektura24.jpgW budynkach zarówno mieszkalnych, jak i przemysłowych i użytkowych często zachodzi proces straty dobrego powietrza nasyconego ciepłem. Szczególnie istotne staje się to zimą, kiedy to przez wentylacje ucieka od trzydziestu nawet do sześćdziesięciu procent ciepłoty. Straty ciepła są znacznie bardziej zauważalne w starym budownictwie przez przegrody starego typu. Straty powodowane w całości rosną. W nowoczesnych budynkach problem ma znacznie niższy stopień całościowy, lecz także zaleca się stosowanie odpowiednich narzędzi.

Rekuperatory

Narzędziem powstrzymującym straty ciepła są rekuperatory, które znakomicie radzą się sobie w różnych pomieszczeniach i budynkach. Bronienie się przed stratą ciepła metodami na przykład jak zakładanie rolet zewnętrznych czy ocieplanie budynku czyli robienie z niego ?termosu? powodują, że powietrze w pomieszczeniach jest słabej jakości co znacznie sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów. Rekuperatory do wentylacji z odzyskiem ciepła są najlepszym rozwiązaniem powyższego problemu. Urządzenia można zaś zakupić w sklepach internetowych renomowanych producentów.

Inne nasze ciekawe artykuły tematyczne:

Slowa kluczowe: endoskop laryngologiczny sinutronic, kreda sisa, baront schody, fluorokrzemian glinu, blog początkującego elektronika, CPE Gliwice, redox extreme efekty, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, internorm okno kf410, trioxygen 5, Wiedzopedia

About author

Related Articles